Aktuality

Nová mobilní aplikace MŮJ FOTBAL
28. duben 2016

Chcete mít po ruce rychlé informace, jak dopadl zápas vašeho oblíbeného týmu? Zajímá vás, která utkání jej v nejbližší době čekají a který z klubů ve vašem okolí se právě třeba chystá na svoji víkendovou bitvu? Pak neváhejte a stahujte do svých mobilních zařízení novou aplikaci MŮJ FOTBAL. Ta nabízí aktuální a ucelený přehled všech výsledků českých soutěží od Synot ligy až po nejnižší okresní soutěže. 

Mezi prvními, kdo aplikaci ve svém mobilu vyzkoušeli, byli také držitel Zlatého míče pro nejlepšího hráče Evropy z roku 2003 Pavel Nedvěd, brankářská hvězda Petr Čech a reprezentační trenér Pavel Vrba. Ti všichni prostřednictvím mobilní videonahrávky vyzvali fanoušky, ať si aplikaci také opatří.

„Vnímáme to jako určitý dárek a zároveň další nezbytný servis pro všechny naše členy i hráče. Chceme jít s dobou a naše aplikace MŮJ FOTBAL by neměla chybět ve výbavě žádného fotbalového fanouška. Pevně věříme, že je aplikace ještě víc vtáhne do fotbalového dění,“ uvedl Rudolf Řepka, generální sekretář FAČR.

Aplikace MŮJ FOTBAL vznikala od minulého roku za součinnosti FAČR a společnosti T-Mobile, která je zároveň generálním partnerem české reprezentace. Aplikace obsahuje kompletní výsledkový přehled seniorských i mládežnických soutěží díky svému propojení s Informačním systémem FAČR, a nabízí tak aktuální data i se souvisejícími tabulkami jednotlivých soutěží. „Konečně budu mít přehled o svém oblíbeném Přerovu,“ usmíval se Vrba. Pavel Nedvěd se zase těší na nedělní derby Plesná – Skalná v 19. kole 1. B třídy v Karlovarském kraji. 

Fanoušci si v aplikaci mohou například zvolit své oblíbené týmy, a když tak učiní, budou prostřednictvím notifikací také vyrozuměni o výsledcích jejich právě skončených utkání. Nehledě na to, zda jde o profesionální klub v Synot lize či mužstvo z nejnižší okresní soutěže.

Aplikace MŮJ FOTBAL v současné době lze stahovat do zařízení s operačním systémem Android, v dohledné době bude k dispozici také v App store určené pro produkty firmy Apple.

Stáhnout aplikaci MŮJ FOTBAL na google

Petice hráčů k novému přestupnímu řádu
25. duben 2016

Dne 17. 3. 2016 obdržela Fotbalová asociace České republiky (FAČR) 4 připomínky České asociace fotbalových hráčů (ČAFH) k novému Přestupnímu řádu. Na tyto připomínky FAČR reagovala stanoviskem, které bylo široké veřejnosti poskytnuto i zde na webových stránkách FAČR.

Dne 20. 4. 2016 obdržela FAČR vyjádření ČAFH, ve kterém fotbalové asociaci oznamuje nespokojenost jejích členů s novým přestupním řádem, že jim byla předána petice, která byla „uspořádána napříč kluby v českých profesionálních soutěžích“, a že ji podepsalo 400 hráčů.

Fotbalová asociace vnímá znepokojení 400 hráčů, jako situaci, kterou nelze podceňovat. Za těchto okolností je FAČR připravena poskytnout hráčům potřebná vysvětlení. Vzhledem k tomu, že dotazů, ale i tazatelů, může být více, vedení FAČR rozhodlo, že za tímto účelem uspořádá workshop, který poskytne jak všeobecný vysvětlující výklad, tak odpovědi na položené dotazy, a který se bude konat s ohledem na předpokládanou účast většího počtu osob ve třech termínech uvedených v pozvánce níže.

WORKSHOP – PŘESTUPNÍ ŘÁD

Vážení hráči, členové Fotbalové asociace České republiky,

s ohledem na nemalou řadu předpokládaných změn v rámci Přestupního řádu, které se více či méně dotknou každého z Vás, si Vás tímto dovoluji pozvat na seminář, který se zdarma koná ve dnech

a) 5. 5. 2016 od 9:00

b) 5. 5. 2016 od 13:00

c) 6. 5. 2016 od 9:00

v sídle FAČR (Diskařská 2431/4, Praha 6 – Břevnov, PSČ 169 00) – tiskové centrum.

Svou účast, prosím, potvrďte na e-mail tylova@fotbal.cz.

I v oddíle Sokol Horní Nětčice začínají pracovat s těmi nejmenšími
20. duben 2016
Karta Alive
19. duben 2016

Karta Alive - karta plných výhod - některé karty končí platnost ke konci dubna letošního roku. Informace FAČR: Dne 1. 5. 2016  se na stránkách členství - www.bytclenemsevyplati.cz objeví informace o dalším pokračování a získání karty, kde se zaregistrujete a karta Vám přijde na Vaši adresu.

Zrušené rozlosování OS mužů sk. A, B, dorostu a mladších žáků
14. duben 2016


Na základě upozornění řídícího orgánu - VV OFS Přerov, bylo zveřejněné rozlosování 3. kola soutěží OS mužů sk. A a B, OP dorostu a OP mladších žáků zrušeno, neboť toto v důsledku chyby při zpracování neodpovídalo čl. 27.1. Rozpisu soutěží OFS Přerov a Soutěžnímu řádu fotbalu. Upozorňujeme oddíly hrající tyto soutěže, že 3.kolo soutěží bude rozlosováno a zveřejněno až po skončení první části soutěže, tj. po odehrání každý s každým dvakrát, a to podle termínové listiny OFS Přerov a podle Bergerových tabulek, kdy losovací čísla budou oddílům přidělena podle jejich umístění v soutěži po první části (tj. po každý s každým dvakrát). Ačkoliv jsme si vědomí toho, že to může způsobit určité komplikace, jsme nuceni takto postupovat, kdy jiný postup v tříkolovém systému bohužel možný není, neboť by tento byl v rozporu s herními řády soutěže.

Čl. 27 Systém soutěží
27.1.
Soutěže OS mužů sk. A a B, dorostu a mladších žáků se hrají každý s každým tříkolově.
Soutěžní ročník se v tříkolovém systému dělí na dvě části, kdy v první části se družstva utkají každý s každým dvakrát. Na základě umístění družstev v soutěži po první části soutěže, budou družstva rozlosována pro druhou část dle Bergerových tabulek. Ve druhé části se družstva utkají jedenkrát každý s každým (§ 3 Příloha č. 2 SŘF).

Webdesign Ladislav Streck, 123 DESIGN