Aktuality

2. kolo Poháru Lionsport a Poháru FAČR - rozlosování
21. srpen 2017

 

2. kolo Poháru FAČR se odehraje ve středu 23.8.2017 v 17:00 hod.:

TJ Sokol Hustopeče nad Bečvou, z.s. -  FK Brodek u Přerova, z.s. 

Tělovýchovná jednota Sokol Tovačov, z.s.   -  1. FC Viktorie Přerov, z.s

 

2. kolo Poháru LIONSPORT se odehraje v úterý 5.9.2017 v 16:30 hod.:

Tělovýchovná jednota Sokol Soběchleby, z.s. - TJ Sokol Bělotín, z.s.   „B“ 

TJ Sokol Pavlovice u Přerova, z.s.  -  TJ Sokol Domaželice, z.s.

Tréninkový kemp výběru "U11" - nominace a organizační pokyny pro účastníky
17. srpen 2017
Tréninkový kemp výběru "U12" - nominace a organizační pokyny pro účastníky
17. srpen 2017
Další díl Fotbalové (R)EVOLUCE: Peníze z dotací přímo ke klubům!
15. srpen 2017

Fotbalová (R)EVOLUCE, projekt FAČR odstartovaný před dvěma lety především kvůli pomoci se zjednodušením administrativy, zavedením elektronizace a s tím spojeným odstraněním byrokratických překážek, brzy nabídne domácím klubům další zajímavý bonus.

Kluby totiž obdrží finanční prostředky ze státních dotačních programů, které jsou určené právě na jejich provoz, přímo na své bankovní účty. To samé se týká i všech spolků v rámci asociace stejně jako krajských a okresních svazů.

Zatímco v minulých letech takové finanční prostředky byly poskytovány prostřednictvím tzv. podúčtu v rámci Informačního systému (IS) FAČR, v nejbližší době se zavedená praxe změní s tím, že kluby (+ spolky), KFS a OFS peníze obdrží přímo na své účty uvedené v IS.

„Věříme, že elektronizací procesu poskytování finanční podpory zvýšíme přehlednost pro příjemce této podpory FAČR, efektivitu v administrativní části a vzhledem k faktu, že se většinou jedná o státní dotace, budeme maximálně otevřeni možným budoucím kontrolám ze strany interních či externích kontrolních orgánů,“ uvedl Libor Kabelka, ředitel Finančního oddělení FAČR.

Kluby by měly zmíněné finanční prostředky obdržet v dohledné době, celkem se jedná o 3500 subjektů, které na dotační peníze mohou dosáhnout. Celý proces bude zpracován elektronicky. Aktuálně FAČR akceptovala v programu 5 určeného na svoji činnost MŠMT částku 360 milionů korun.

 „Na základě očekávaného Rozhodnutí o poskytnutí dotace MŠMT bychom měli tuto částku obdržet do konce srpna 2017 na bankovní účet FAČR. Následně bude možno obratem tuto finanční podporu - dotaci poskytnout dle podmínek účelového určení v Rozhodnutí MŠMT subjektům FAČR,“ doplnil Kabelka. 

Vše o finanční podpoře a čerpání prostředků najdete v příloze.

Termínová listina podzim - SR 2017/2018
15. srpen 2017
Webdesign Ladislav Streck, 123 DESIGN