Aktuality

Krajské soutěže mládeže v OKFS pro SR 2020/2021
30. květen 2020
Pozvánka na seminář pro trenéry přípravek - 4.6.2020 od 17:00 hod. na OFS Přerov
29. květen 2020

Seminář pro žákovské a dorostenecké trenéry
11. květen 2020

 

Chtěli bychom pozvat všechny trenéry na tento, zcela jistě, velmi zajímavý seminář, který je primárně určen pro trenéry žákovských a dorosteneckých týmů a bude se konat v Olomouci 19. 6. 2020. Více informací najdete v přiloženém odkazu:

https://kurzy.fotbal.cz/registrace-kurzu/f7e5e902-33c1-11ea-a1df-8594f3abf73a 

Informace - sekretariát
6. květen 2020
 
Pracovní doba sekretariátu v období 18.5. - 31.5. 2020
 
Pondělí    9.00 - 12.00
Čtvrtek   13.00 - 16.00
 
Počínaje dnem 1. 6. 2020 bude výkon pracovních činností  probíhat ve standardním režimu,  po celou pracovní dobu.
Mapování fotbalových ploch a financování klubů
5. květen 2020

 

FAČR spustil projekt Mapování fotbalových ploch a sportovišť v ČR. Tato „fotbalová inventura“ probíhá skrze dotazník, který obdrželi všichni zástupci všech klubů v ČR na uvedený kontaktní e-mail, který mají uvedený v IS FAČR.  

 

Cílem tohoto projektu je získat komplexní přehled nejen o fotbalových hřištích, ale i o zázemí, které jednotlivé fotbalové kluby a týmy využívají. Data budou využita jednak k vytvoření uceleného přehledu o fotbalových sportovištích, ale zejména jako důležitý podklad pro tvorbu strategického plánu financování českého fotbalu.

 

Více informací o tomto projektu naleznete na fotbal.cz nebo přímo v rozhovoru s panem předsedou FAČR, který naleznete v tomto odkazu.

 

 

Dotazník je možné vyplnit do 15. května 2020.

Školení trenérské licence ,,C" - květen 2020 - ZRUŠENO
5. květen 2020

 

Školení trenérské licence ,,C", které se mělo uskutečnit ve dnech 15-16.5. 2020 v Přerově se RUŠÍ.

 

Ceny Dr. Jíry za rok 2019
5. květen 2020

 

Také Ceny dr. Václava Jíry bez slavnostního předání

Slavnostní udílení Cen dr. Václava Jíry je další z mnoha fotbalových akcí, která se s ohledem na průběh opatření souvisejících s nákazou koronavirem COVID-19 neuskuteční. Tři nejvyšší fotbalová vyznamenání a třiačtyřicet plaket pro oceněné za jednotlivé kraje a okresy měly být předány v úterý 5. května.

 FAČR podle možností rozhodne o nejvhodnějším náhradním předání fotbalových ocenění. Tři hlavní Ceny dr. Václava Jíry, které budou předány již dnes, byly za rok 2019 uděleny Milanu Máčalovi, Zdeňku Pavlisovi a Františku Plassovi.

 OLOMOUCKÝ KRAJSKÝ FOTBALOVÝ SVAZ

 Mgr. Petr Vojáček                

 OFS Přerov, 1. FC Viktorie Přerov, letos sedmdesátiletý pan Vojáček je fotbalová osobnost na okrese – hráč, školitel, trenér a na závěr i předseda klubu 1. FC Viktorie Přerov. Bývalý ředitel ZŠ v Přerově, kterou vyprofiloval v zařízení zaměřené na sport.

 

Letní fotbalový kemp OFS Přerov
1. květen 2020

Vážení rodiče a účastníci fotbalového kempu OFS Přerov,

v návaznosti na aktuální situaci okolo onemocnění covid-19, jsme se rozhodli informovat Vás o tom, že přípravy na letošní 7. ročník fotbalového kempu jsou v plném proudu.  Do začátku kempu zbývá poměrně dlouhá doba a my jsme i vzhledem k dynamickému vývoji celé situace pevně přesvědčeni o tom, že letní fotbalový kemp proběhne bez jakéhokoliv omezení. V případě zásadních novinek budeme všechny účastníky kempu neprodleně informovat.

Aktuální desatero chování na hřišti
30. duben 2020

Ačkoliv jsme se ve čtvrtek 30. dubna dozvěděli o tom, že se od 11. května pravidla pro sportování opět rozvolní, do té doby je ještě spousta času, který můžete využít jistě jinak, než doma. 

Připravili jsme pro naši členskou základnu desatero k některým otázkám výkladu rozhodnutí Vlády v oblasti aktuálního nastavení možnosti sportování amatérských fotbalistů.

Toto desatero nemá charakter dodatečného nebo upřesňujícího výkladu, zaměřuje se však na náš sport a naši členskou základnu a je tvořeno východisky z dostupných zdrojů.

Jsme si vědomi, že tento výklad neodpoví na všechny Vaše otázky ihned, bohužel ani my v této chvíli neznáme všechny odpovědi.

Na druhou stranu cítíme potřebu naše členy informovat průběžně alespoň v těch oblastech, ve kterých si jisti jsme a počítáme s tím, že tento dokument budeme průběžně doplňovat v nejkratších lhůtách, ve kterých to jen bude možné.

Tato pravidla jsou doporučujícího charakteru a je nutné vždy vycházet z daných okolností a možností klubu. Pravidla se týkají výhradně venkovního fotbalového hřiště.

Aktuálně vyčkáváme na doplňující výklad Ministerstva zdravotnictví, které přislíbil ministr Vojtěch v pátek 24. 4. 2020 na tiskové konferenci.

 1. Trénovat lze ve skupině 10 osob (tento počet se týká i dětí a mládeže); v současné chvíli řešíme, zda a po jaké době se mohou osoby ve skupinách měnit; aktuálně platí, že se osoby ve skupině nemění
 2. Do skupiny 10 osob se počítají i trenéři; v současné chvíli řešíme, zda a po jaké době se mohou trenéři ve skupinách měnit; aktuálně platí, že se trenéři ve skupině nemění
 3. Skupina 10 osob nemusí při tréninku používat roušku
 4. Trénovat ve skupině 10 osob lze bez distanční vzdálenosti = bez udržování vzdálenosti 2 metrů
 5. Neevidujeme žádné omezení pro kontakt hráčů ve skupině 10 osob
 6. Na jedné hrací ploše může být více skupin po 10 osobách, společně tyto skupiny do kontaktu přijít nesmí. Skupiny musí dodržovat odstup vždy alespoň 2 metry
 7. Neevidujeme žádná omezení používání pomůcek - pomůcek je možné dotýkat se hlavou i končetinami
 8. Dezinfikovat pomůcky je nutné pravidelně, dezinfikovat pomůcky by měl vždy klub tak, aby byl o dezinfekci přehled; na bližší informace prozatím čekáme
 9. Není povoleno používat související vnitřní prostory sportoviště, zejména společné šatny, umývárny, sprchy a podobná zařízení; v případě sportovní činnosti lze na venkovních sportovištích zpřístupnit WC, nicméně je nezbytné zajistit
 • zvýšená hygienická opatření, tj. v těchto případech je však třeba zabezpečit provádění zvýšených hygienických opatření zejména dezinfekce rukou, ale také míst, kterých se běžně dotýkají ruce
 • zamezit současné přítomnosti vícero osob ve stejný čas v prostorách WC a dodržet povinnost užití ochranných prostředků dýchacích cest

10.  Přípravná přátelská utkání je možné aktuálně plánovat od 11. května, k bližší specifikaci přistoupíme později

 

Trénovat můžou i amatéři a děti, tvrdí ČUS. Otevřít mohou i vnitřní sportoviště
26. duben 2020

 

Díky uvolňování vládních opatření mohou začít v omezeném počtu deseti lidí i společné venkovní tréninky amatérských sportovců včetně dětí a mládeže. S odkazem na výklad svého advokáta to v sobotu uvedla Česká unie sportu (ČUS). V pondělí se mohou podle ní vedle posiloven otevřít pro veřejnost také další vnitřní sportoviště.

Více zde

 

Webdesign Ladislav Streck, 123 DESIGN