Aktuality

Školení oddílových rozhodčích
28. duben 2017

 

Dne 11.5.2017 (čtvrtek) od 17:30 hod. se v zasedací místnosti OFS Přerov uskuteční školení oddílových rozhodčích. Účast je povinná pro ty oddíly, které nevyslaly svého zástupce na školení oddílových rozhodčích dne 16. 3. 2017. 

Dle čl. 39.1. Rozpisu soutěží má každý oddíl povinnost mít vyškoleného oddílového rozhodčího, který má být přednostně využíván pro řízení utkání, resp. pro výkon funkce AR v utkáních, v nichž není delegován kvalifikovaný rozhodčí nebo v nichž se delegovaný rozhodčí nedostaví.

 

Oddíly, které mají povinnost vyslat svého zástupce na školení oddílových rozhodčích:

TJ Sokol Bělotín z. s., Tělovýchovná jednota Sokol Čekyně z. s., Tělovýchovná jednota Sokol Dolní Újezd z. s., TJ Sokol Drahotuše z. s., TJ Sokol Horní Moštěnice z. s., Sokol Horní Nětčice, SK Hranice z. s., FC Dukla Hranice z. s., TJ Sokol Hustopeče nad Bečvou z. s., Fotbalový klub Slavoj Kojetín – Kovalovice z. s., Tělovýchovná jednota Sokol Kovalovice z. s., FK Spartak Lipník nad Bečvou z. s., Tělovýchovná jednota Haná Měrovice z. s., TJ Sokol Opatovice z. s., 1.FC Viktorie Přerov, TJ Sokol Pavlovice u Přerova z. s., TJ Sokol Polkovice z. s., SK Radslavice z. s., TJ Sokol Skalička z. s., Tělovýchovná jednota Sokol Soběchleby, z.s., Tělovýchovná jednota Sokol Uhřičice, Tělovýchovná jednota Sokol Ústí z. s., TJ Sokol Újezdec z. s., Tělocvičná jednota Sokol Vlkoš, Tatran Všechovice, FC Želatovice z. s.

 

Turnaj okresních výběrů "U11" a "U12" v rámci Ol.KFS - 3.5.2017 v Mohelnici - DOPLNĚNÍ nominace
26. duben 2017
 

 

Byla spuštěna nová trenérská online licence Grassroots leader
24. duben 2017

 

Začínající trenéři mají ode dneška nového pomocníka - online  trenérskou licenci Grassroots leader.

Fotbalová asociace České republiky si velmi váží Vaší energie, kterou stovky rodičů a nadšenců věnuje práci s našimi nejmenšími fotbalisty. Těmto lidem by FAČR v této nelehké práci ráda podala pomocnou ruku, a proto byl vytvořen a 1. 4. 2017 spuštěn základní stupeň trenérského vzdělání, který je zaměřen především na děti, které s fotbalem začínají, nebo nedávno začaly. Jedná se o kategorie předpřípravek a přípravek, tedy děti zhruba od 5 do 11 let věku.

,,Věříme, že licence Grassroots Leader zasáhne a ovlivní co největší množství lidí, kteří se pohybují kolem malých fotbalistů. Jeho spuštěním bychom rádi docílili co nejširší a hlavně jednotné informovanosti všech, kteří děti trénují. Vše je připraveno v co nejstručnější formě, ale zároveň v souvislostech, které jsou pro správnou výchovu velmi důležité. Nejde jen o organizaci tréninku, ale třeba i to, jak s dětmi mluvit a jak se k nim chovat, nebo jak jejich rodičům pomoci nastavovat správnou životosprávu, co si vzít k pití, jaké mít kopačky a jak dětem komplexně pomáhat." řekl k licenci tvůrce obsahu Antonín Plachý, vedoucí trenérsko-metodického úseku FAČR. ,,Rozhodli jsme se také, že tento certifikát dáme i jako povinou součást kurzů vyšších licencí, bude to vlastně takové domácí večerní samostudium," dodal ještě k využití licence Plachý.

V rámci této online licence naleznete základní tématické celky, které by měl každý začínající trenér znát, a to koučink a pedagogika, herní koncepce, biomedicína a první pomoc, plán tréninku a organizace a jako poslední spolupráce s rodiči a vývoj dítěte. ,,Věříme, že tato první trenérská licence poslouží i k osobnímu rozvoji především mnoha rodičů a pomůže zkvalitnit trenérskou práci u dětí. Licenci navíc bude možné získat z pohodlí domova, protože kompletně probíhá online. Licence bude zcela zdarma, budoucí trenéři a trenérky tak budou muset obětovat pouze přibližně šest až osm hodin času, který si ale mohou rozvrhnout dle svých časových možností, není třeba vše splnit najednou. Licence pak bude platná stejně jako ostatní typy licencí, a to 3 roky, během kterých se mohou uchazeči přihlásit na vyšší licence, případně po 3 letech opět splnit test pro obnovení Grassroots leader certifikátu," doplnil na závěr jeden z tvůrců licence Michal Blažej, Grassroots manažer FAČR.

Od 1. 7. 2017 budou muset mít alespoň tuto licenci povinně všichni trenéři, kteří působí u týmů mládeže v roli trenérů nebo asistentů.

Licenci je možné získat na adresách leadercertifikat.fotbal.cz a stansetrenerem.fotbal.cz

Turnaj okresních výběrů "U11" a "U12" v rámci Ol.KFS - 3.5.2017 v Mohelnici - nominace
20. duben 2017
Rozhodnutí STK – zrušení 11. kola st. a ml. přípravek
19. duben 2017

 

STK pro špatné povětrnostní podmínky ruší 11. kolo OP starších a mladších přípravek plánované dle termínové listiny na 22.4.2017 a 23.4.2017 a překládá 11. kolo v obou kategoriích na středu 24.5.2017 začátky dle dohody. Pokud se oddíly dohodnou mohou utkání předehrát před stanoveným náhradním termínem 24.5.2017.

Upozornění STK
18. duben 2017

 

STK OFS Přerov provedla rozlosování 3. kola OS mužů sk. "A" a sk. "B" dle přílohy č.3 SŘ FAČR. OS mužů sk. "A" dle Bergerovy tabulky pro 9-10 družstev, OS mužů sk. "B" pro 7-8 družstev. Hrací dny a časy utkání platí dle RS OFS Přerov.

Rozlosování - OS mužů sk. A

Rozlosování - OS mužů sk. B

 

V příloze naleznete termínovou listinu na jaro 2016/2017.

Člen RK OFS Přerov - pan Pavel Fabišík - životní jubileum
14. duben 2017
FK Kozlovice, z.s.
10. duben 2017

Informační systém FAČR
5. duben 2017

Vážení členové FAČR,
 
přijměte omluvu za výpadky výsledkového servisu v rámci Informačního systému FAČR a v mobilní aplikaci Můj fotbal, k nimž v minulých dnech docházelo z důvodu zásadních a nutných úprav v rámci Informačního systému FAČR.
 
FAČR intenzivně a s maximálním úsilím pracuje na nápravě zmíněných chyb tak, aby byl problém odstraněn. Přesto v nejbližších dnech nelze vyloučit další výpadky výsledkového servisu. Pevně věříme, že Informační systém i výsledková aplikace co možná nejdříve znovu nabídnou maximální komfort a servis všem členům FAČR dle dřívějšího standardu.
 
Děkujeme za pochopení a shovívavost při současném řešení problému.

OFS hledá nové rozhodčí
2. duben 2017

Webdesign Ladislav Streck, 123 DESIGN