Aktuality

Aktuální covid informace
19. prosinec 2020

 

Od 18. 12. platí podle „PES“ (staronová) pravidla pro tréninky na venkovních sportovištích. 

 

Je možné použít následující pravidla:

 

 1. tréninky ve venkovních prostorách je možné uskutečnit maximálně do 6 osob na jednom sportovišti,
 2. Je zakázáno používat:
  1. vnitřní prostory venkovních sportovišť (včetně šaten, umýváren apod.),              
  2. vnitřní sportoviště;
 1. musí být zamezeno kontaktu mezi jednotlivými skupinami navzájem.
Informace - sekretariát
3. prosinec 2020

 

Od 10.12. - 1.1.2021 sekretariát uzavřen.

Aktuální covid informace
3. prosinec 2020

 

Dovoluji si Vás informovat, že od čtvrtka (3. 12.) platí podle Protiepidemického systému ČR „PES“ aktualizovaná pravidla pro sportování na venkovních sportovištích.

Konkrétně Sportovat lze venku, vždy pouze 2 hrací týmy/skupiny. Bohužel jsme prozatím (stejně jako další sporty a střešní organizace) neobdrželi kompletní/doplňující informace ke způsobu/formátu sportování, jsme proto nuceni se omezit na výklad této jedné věty. I přesto vnímáme, že je nutné co nejdříve potvrdit alespoň základní informace tak, aby bylo možné rámcově plánovat již na tento víkend. Prozatím tedy můžeme potvrdit, že při dodržení zvýšených hygienických opatření lze:

 1. sehrát přátelské utkání ve standardním počtu hráčů na soupisce; upozorňuji, že celkový počet osob účastnících se přátelského utkání by bezpochyby neměl přesáhnout 50 osob, což je počet stanovený pro konání hromadné akce; současně platí, že utkání je nutné sehrát bez diváků;
 2. pro tréninky použít pravidla pro konání přátelských utkání přiměřeně.
 3. Z usnesení Vlády č. 1262 můžeme vyčíst, že „pro příchod a odchod ze sportoviště, používání šaten, sprch a toalet jsou nastavena režimová opatření“. Abychom postavili najisto další z témat, můžeme nyní našim klubům potvrdit, že:
 • šatny, sprchy a toalety užívat lze,
 • v případě použití vnitřních prostor je nutné dbát co nejvyšší možné ochrany všech, tj. např. nemíchat skupiny, střídat skupiny, jednoduše se chovat co možná nejodpovědněji.

 

JUDr. Jan Pauly

generální sekretář

Národní sportovní agentura vypsala výzvu „Provoz a údržba 2021“
28. listopad 2020

 

Národní sportovní agentura vypsala výzvu „Provoz a údržba 2021“. Tato výzva je určena na podporu provozovatelů sportovních zařízení z řad neziskových sportovních organizací. Jedná se o podporu, která byla v předchozích letech ne zcela systémově poskytována v rámci výzev „Můj klub“ a Národní sportovní agentura se proto rozhodla vyčlenit podporu provozovatelů sportovních zařízení do samostatné výzvy.

Na základě dodatku č. 1 k výzvě „Provoz a údržba 2021“ byl posunut začátek příjmu žádostí od 30. listopadu od 12 hodin do 23. prosince 2020 do 17 hodin. Vše důležité najdete – ZDE.

Možnost realizace kurzu pro trenéry - C licence
22. listopad 2020

 

Vážení trenéři, 

jelikož není možné v současné době pořádat kurzy pro trenéry klasickým způsobem, rádi bychom Vám nabídli možnost distančně absolvovat kurz pro trenéry licence C (jeho teoretickou část), a to prostřednictvím ONLINE setkání. Kurz by proběhl přes aplikaci ZOOM v termínu 12. - 13. prosince 2020


V těchto dnech by proběhla teoretická část kurzu, rámcově oba dny od 8:00 do 15:30 hod. 
Praktická část kurzu by se konala po rozvolnění opatření (předpokládáme leden/únor/březen 2021) na hřišti během jednoho dopoledne/odpoledne (cca. 5 hodinový tréninkový blok rozdělený dle témat). Zde byste se aktivně zapojili v roli hráčů. Místo a čas bude upřesněno (pozn. nabízí se Olomouc, jelikož by byl kurz společný pro Prostějov i Přerov). 
 
Absolventem C licence se stane ten, kdo absolvuje všechny jeho části v plném rozsahu - tedy teorii i praxi. 
Kurzem Vás bude provázet Lukáš Staroba a lektor FAČR Slávek Ondra. 

Aplikace ZOOM je velmi jednoduchá a intuitivní platforma, ke které se dá přihlásit i bez speciálních IT zkušeností. Několik dní předem bychom mohli uspořádat krátké společné setkání, aby si všichni přihlášení vyzkoušeli, jak aplikace funguje. 
 

Za všechny, kteří se pořádáním C licence zabývají Vás nyní prosíme o zpětnou vazbu, zda jste ochotni se C licence ONLINE zúčastnit.

Na mail kroca@fotbal.cz stačí odpovědět ANO – pro případ, že souhlasíte a NE pro případ nesouhlasu a to do pondělí 23. 11. 2020.

Prosím připište, zda jste již na licenci "C" přihlášeni.

Absolventem C licence se stane ten, kdo absolvuje všechny jeho části v plném rozsahu – tedy teorii i praxi.

Kurzem bude provázet Lukáš Staroba, Jan Kroča a lektor FAČR Slávek Ondra.

Aktuální covid informace
11. listopad 2020

 

Vážení,

 

od pondělí (23. 11.) platí podle „PES“ aktualizovaná pravidla pro tréninky na venkovních sportovištích.

 

Konkrétně „Sportovat lze venku, maximálně do 6 osob.“ Pokud vám to počasí a další okolností dovolí (jakož i s vědomím, že to opravdu není mnoho), je možné použít pravidla, která už jsme jednou aplikovali, tj. platí, že:

 

 1. je zakázáno používat:
  1. vnitřní prostory venkovních sportovišť (včetně šaten, umýváren apod.),
  2. vnitřní sportoviště;
 1. tréninky ve venkovních prostorách je možné uskutečnit v počtu nejvýše 6 osob při dodržení hygienických opatření;
 2. v rámci tréninků na venkovních sportovištích je možné hřiště rozdělit fyzickými překážkami s nejméně dvoumetrovými koridory na jednotlivé sektory se samostatnými vstupy; v každém z nich může trénovat nejvýše 6 osob s tím, že musí být zamezeno kontaktu mezi jednotlivými skupinami navzájem, a to nejen při sportování, ale i při příchodu a odchodu.

 

Fotbalový balíček: Žádosti pro ročníky 2013 byly spuštěny
10. listopad 2020

 

Důležitá informace pro aktivní fotbalisty a fotbalistky ročníku 2013 a jejich rodiče - právě byly spuštěny žádosti o fotbalový balíček! Formulář najdete na webových stránkách balicek.mujprvnigol.cz.

I letos Fotbalová asociace České republiky rozdává fotbalové balíčky. V letošním roce jsou určeny pro členy FAČR narozené v roce 2013.

Na webových stránkách byl dnes, v pondělí 9. listopadu, spuštěn formulář, po jehož úspěšném vyplnění rodiče získají nárok na fotbalové vybavení pro jejich ratolest.

Veškeré důležité informace, včetně instruktážního videa, které s vámi objednávací proces projde krok po kroku, najdete na webových stránkách projektu Můj první gól.

 

Aktualizovaná pravidla pro regionální fotbal k 27. 10. 2020
27. říjen 2020

 

V úterý 27. října 2020 se sešel prostřednictvím online videokonference Výkonný výbor FAČR, který na svém zasedání rozhodl v těchto věcech:

VV FAČR schvaluje po dobu pandemie formu distančního zasedání VV FAČR s využitím online elektronických zařízení.

VV FAČR schvaluje, že se soutěžní ročník 2020/21, ohledně mistrovských a pohárových soutěží, vyjma soutěží v příslušnosti Ligové fotbalové asociace, přerušuje do dne 31. 12. 2020 do 23:59 hod. Po dobu přerušení nejsou řídící orgány soutěže oprávněny schválit konání mistrovských a pohárových utkání.

Změna bankovního účtu pro platby členských příspěvků FAČR
16. říjen 2020

 

Nové číslo bankovního účtu 1601216012/0600 Moneta Money Bank.

Původní bankovní účet u ČS bude v provozu do 31. srpna 2020, poté bude ukončen.

Turnaj výběrů U11 a U12 - 1.10.2020 Brodek u Prostějova - VÝSLEDKY
15. říjen 2020
Webdesign Ladislav Streck, 123 DESIGN