Aktuality

Rozpis soutěží OFS Přerov na SR 2019/2020
31. červenec 2019

 

Rozpis soutěží OFS Přerov na SR 2019/2020 najdete ke stažení ZDE

Změny a doplňky Pravidel fotbalu FIFA platné od 1.7.2019
31. červenec 2019

 

Mezinárodní výbor pro pravidla fotbalu (IFAB) na svém 133. zasedání, které se konalo dne 2.března 2019 v Aberdeenu ve Skotsku, schválil řadu změn a vysvětlení Pravidel fotbalu pro SR 2019/2020.

Níže je uveden souhrn všech změn a vysvětlení Pravidel fotbalu pro SR 2019/2020.

Aktualizace Pravidel fotbalu 2018 - Změny a dodatky platné od 1.7.2019 jsou v textu vyznačeny modře

Informace z STK
29. červenec 2019

 

STK OFS Přerov vyzývá oddíly hrající na hlášenky, kteří mají v hlášence termín mimo úřední hrací dny na povinnost uzavřít dohodu se soupeřem.Tato dohoda musí být provedena do 31.7.2019.

Školení vedoucích družstev a trenérů z pravidel fotbalu a ostatních norem FAČR - POZOR - ZMĚNA TERMÍNU KONÁNÍ 25.7.2019
18. červenec 2019

 

VV OFS ve spolupráci s komisí rozhodčích  bude pořádat školení  vedoucích družstev a trenérů všech věkových kategorii z pravidel fotbalu a ostatních norem FAČR. Důvodem pořádání  školení je spousta  změn v těchto normách.

 

Školení se bude konat 25.7.2019 od 17,00 hod. na Okresním fotbalovém svazu.

 

Počet osob za váš klub nahlaste nejpozději do 23.7.2019 na e-mail ofs@raz-dva.cz. (Stačí nahlásit počet např. Soběchleby – 3x).

 

V případě malého zájmu se školení neuskuteční a v dostatečném předstihu budete o zrušení školení informováni.

 

 

Hlášenky pro podzim 2019/2020
17. červenec 2019

 

Termín pro zadávání hlášenky do IS pro podzimní část SR 2019/2020 je již 20.7.2019.

Letní kemp mládeže OFS Přerov - termín - 14. - 19. 7. 2019
15. červenec 2019

 

Letní kemp mládeže je v plném proudu.

Prosíme rodiče, aby si děti v pátek vyzvedly nejpozději v 15:30 hod.

 

Kemp můžete sledovat na facebookových stránkách OFS Přerov. 

https://www.facebook.com/Okresn%C3%AD-fotbalov%C3%BD-svaz-P%C5%99erov-428508190933458/?modal=admin_todo_tour

 

 

Finanční podpora talentované mládeže 2019 je spuštěna
24. červen 2019

 

Rádi bychom Vám oznámili, že je v současné době spuštěna Finanční podpora talentované mládeže FAČR pro rok 2019, o kterou můžete žádat přes Informační systém FAČR. Proces podávání žádostí je stejný jako v minulých letech.

Více informací ZDE

Přátelské setkání OFS Přerov a ObFZ Povážská Bystrica, Všechovice 22.6.2019
24. červen 2019

 

      Dne 22.6.2019 se uskutečnilo setkání se zástupci ObFZ Považská Bystrica. Po příjezdu a přivítání funkcionářů ObFZ se od 17 hodin ve sportovním areálu Tatran Všechovice uskutečnilo tradiční přátelské fotbalové střetnutí výběru "funkcionářů" OFS Přerov s výběrem ObF Považská Bystrica. Po utkání následovalo společenské posezení v blízkých Provodovicích.

     Výběr ObFZ Považská Bystrica se našim hráčům opět nepodařilo dobýt. Náš tým složený z rozhodčích a funkcionářů prohrál 1:2.

 

Fotky naleznete ZDE

 

VV OFS Přerov děkuje všem zúčastněným za velmi dobrou reprezentaci OFS Přerov.

Pozvánka na losovací aktiv OFS Přerov - 2.7.2019 v hotelu Na Jižní v Přerově
23. červen 2019
Martin Skalský: Z vesnice až na Bayern
21. červen 2019

Martin Skalský: Z vesnice až na Bayern

Vigantice, Blšany, Drnovice, Kožušany. Vesničky, jejichž názvy proslavily české fotbalové hvězdy, které zvládly dobýt nejprestižnější ligové soutěže. Soběchleby se mohou brzy stát další z nich. Právě tam vyrůstal chlapec, z něhož je nejeden trenér fascinován.

Necelých 600 obyvatel, kostel, socha svatého Vendelína na návsi, hřiště. Poslední zmíněné místo v Soběchlebech, obci v trojúhelníku mezi Přerovem, Hranicemi a Bystřicí pod Hostýnem, bylo pro dnes patnáctiletého Martina Skalského, hráče olomoucké Regionální fotbalové akademie, zlomové. Právě zde se poprvé v necelých sedmi letech objevil na fotbalovém tréninku.

„Pan učitel nám donesl v první třídě letáčky na fotbalový nábor. S kamarády jsme řekli, že to zkusíme. Hodně nás to bavilo, hrávali jsme spolu až do žáků,“ vypráví stále drobný chlapec, který má podle realizačního týmu Regionální fotbalové akademie Olomouckého kraje obrovský potenciál.

Technika. To je podle nich jeho stěžejní atribut. Už od dětských let převyšoval na trávníku své vrstevníky. To zaznamenali i trenéři Želatovic, kteří jej přetáhli do klubu, jenž je pověstný výtečnou prací s mládeží. Zanedlouho po něm navíc sáhly Hranice, další opora přerovského fotbalového okresu.

„Na prvním hranickém tréninku mě to hodně bavilo. Zvažoval jsem tuhle cestu i kvůli škole a času. Nakonec jsem se rozhodl a hrál jsem zde i za starší kategorii,“ upřesňuje Skalský svůj transfer.

U klubu okresního formátu to neskončilo. Coby velký talent se dostal do výběru RFA, kde dostal ten nejlepší servis od fundovaných odborníků. Jeho aktuální trenéři s úsměvem vzpomínají na první setkání. Na malého, nesmělého kloučka v teplákách.

 

Dnes? Patnáctiletý „ďáblík“, který nezavře na cestách autobusem pusu. A který od čtrnácti zvládá život na olomouckém internátu bez rodičů. I v tomto se ukazuje účelnost projektu RFA, jenž pomáhá mnoha hráčům dospívat.

 

Po roce v Akademii ho navíc angažovala olomoucká Sigma, když se blýskl na Kouba Cupu, přehlídce krajských výběrů kategorie U15, a všiml si ho trenér Michal Kovář. „Hodně jsem zvažoval pro a proti, trenéři to řešili i s mými rodiči. Řekl jsem si, že to zkusím. Pokud by se mi nedařilo, mohl jsem se vrátit zpátky do Hranic,“ vypráví Skalský.

„Nejsem silový typ, nejsem ani hlavičkář. Spíš opravdu technik, taková hračička,“ charakterizuje se sám.

Letos v květnu se zaslouženě probojoval do nominace reprezentace Future U15, která nabízí možnost porovnání hráčům, kteří jsou kupříkladu výškově fyziologicky na svůj věk zpomalení. Přesně případ Martina Skalského, jenž svůj menší vzrůst kompenzuje parádičkami, ze kterých protihráčům přechází zrak.

„Prohráli jsme s Belgií i Švýcary. Jejich úroveň byla úplně někde jinde, byli sehraní, měli super techniku, lepší zrychlení na míč,“doplňuje patnáctiletý klenot výběru Olomouckého kraje, který táhne i na Akademie Cupu. Mezi fotbalové zážitky ale přidává zápas s akademií proti vrstevníkům z Bayernu Mnichov.

„Byli výškově, rychlostně i technicky úplně jinde. Měli dobrý první dotyk. Když jsem dostal míč, neměl jsem skoro vůbec čas na přemýšlení,“ vzpomíná hráč, jehož největším idolem je Lionel Messi. Bude jeho českou obdobou? Podle trenérů právě nyní nastávají klíčové roky, kdy se bude rozhodovat o jeho další, třeba i hvězdné kariéře.

Webdesign Ladislav Streck, 123 DESIGN