Aktuality

Národní sportovní agentura vypsala výzvu „Provoz a údržba 2021“
28. listopad 2020

 

Národní sportovní agentura vypsala výzvu „Provoz a údržba 2021“. Tato výzva je určena na podporu provozovatelů sportovních zařízení z řad neziskových sportovních organizací. Jedná se o podporu, která byla v předchozích letech ne zcela systémově poskytována v rámci výzev „Můj klub“ a Národní sportovní agentura se proto rozhodla vyčlenit podporu provozovatelů sportovních zařízení do samostatné výzvy.

Na základě dodatku č. 1 k výzvě „Provoz a údržba 2021“ byl posunut začátek příjmu žádostí od 30. listopadu od 12 hodin do 23. prosince 2020 do 17 hodin. Vše důležité najdete – ZDE.

Aktuální covid informace
22. listopad 2020

 

Vážení,

 

od pondělí (23. 11.) platí podle „PES“ aktualizovaná pravidla pro tréninky na venkovních sportovištích.

 

Konkrétně „Sportovat lze venku, maximálně do 6 osob.“ Pokud vám to počasí a další okolností dovolí (jakož i s vědomím, že to opravdu není mnoho), je možné použít pravidla, která už jsme jednou aplikovali, tj. platí, že:

 

  1. je zakázáno používat:
    1. vnitřní prostory venkovních sportovišť (včetně šaten, umýváren apod.),
    2. vnitřní sportoviště;
  1. tréninky ve venkovních prostorách je možné uskutečnit v počtu nejvýše 6 osob při dodržení hygienických opatření;
  2. v rámci tréninků na venkovních sportovištích je možné hřiště rozdělit fyzickými překážkami s nejméně dvoumetrovými koridory na jednotlivé sektory se samostatnými vstupy; v každém z nich může trénovat nejvýše 6 osob s tím, že musí být zamezeno kontaktu mezi jednotlivými skupinami navzájem, a to nejen při sportování, ale i při příchodu a odchodu.

 

Možnost realizace kurzu pro trenéry - C licence
22. listopad 2020

 

Vážení trenéři, 

jelikož není možné v současné době pořádat kurzy pro trenéry klasickým způsobem, rádi bychom Vám nabídli možnost distančně absolvovat kurz pro trenéry licence C (jeho teoretickou část), a to prostřednictvím ONLINE setkání. Kurz by proběhl přes aplikaci ZOOM v termínu 12. - 13. prosince 2020


V těchto dnech by proběhla teoretická část kurzu, rámcově oba dny od 8:00 do 15:30 hod. 
Praktická část kurzu by se konala po rozvolnění opatření (předpokládáme leden/únor/březen 2021) na hřišti během jednoho dopoledne/odpoledne (cca. 5 hodinový tréninkový blok rozdělený dle témat). Zde byste se aktivně zapojili v roli hráčů. Místo a čas bude upřesněno (pozn. nabízí se Olomouc, jelikož by byl kurz společný pro Prostějov i Přerov). 
 
Absolventem C licence se stane ten, kdo absolvuje všechny jeho části v plném rozsahu - tedy teorii i praxi. 
Kurzem Vás bude provázet Lukáš Staroba a lektor FAČR Slávek Ondra. 

Aplikace ZOOM je velmi jednoduchá a intuitivní platforma, ke které se dá přihlásit i bez speciálních IT zkušeností. Několik dní předem bychom mohli uspořádat krátké společné setkání, aby si všichni přihlášení vyzkoušeli, jak aplikace funguje. 
 

Za všechny, kteří se pořádáním C licence zabývají Vás nyní prosíme o zpětnou vazbu, zda jste ochotni se C licence ONLINE zúčastnit.

Na mail kroca@fotbal.cz stačí odpovědět ANO – pro případ, že souhlasíte a NE pro případ nesouhlasu a to do pondělí 23. 11. 2020.

Prosím připište, zda jste již na licenci "C" přihlášeni.

Absolventem C licence se stane ten, kdo absolvuje všechny jeho části v plném rozsahu – tedy teorii i praxi.

Kurzem bude provázet Lukáš Staroba, Jan Kroča a lektor FAČR Slávek Ondra.

Fotbalový balíček: Žádosti pro ročníky 2013 byly spuštěny
10. listopad 2020

 

Důležitá informace pro aktivní fotbalisty a fotbalistky ročníku 2013 a jejich rodiče - právě byly spuštěny žádosti o fotbalový balíček! Formulář najdete na webových stránkách balicek.mujprvnigol.cz.

I letos Fotbalová asociace České republiky rozdává fotbalové balíčky. V letošním roce jsou určeny pro členy FAČR narozené v roce 2013.

Na webových stránkách byl dnes, v pondělí 9. listopadu, spuštěn formulář, po jehož úspěšném vyplnění rodiče získají nárok na fotbalové vybavení pro jejich ratolest.

Veškeré důležité informace, včetně instruktážního videa, které s vámi objednávací proces projde krok po kroku, najdete na webových stránkách projektu Můj první gól.

 

Aktualizovaná pravidla pro regionální fotbal k 27. 10. 2020
27. říjen 2020

 

V úterý 27. října 2020 se sešel prostřednictvím online videokonference Výkonný výbor FAČR, který na svém zasedání rozhodl v těchto věcech:

VV FAČR schvaluje po dobu pandemie formu distančního zasedání VV FAČR s využitím online elektronických zařízení.

VV FAČR schvaluje, že se soutěžní ročník 2020/21, ohledně mistrovských a pohárových soutěží, vyjma soutěží v příslušnosti Ligové fotbalové asociace, přerušuje do dne 31. 12. 2020 do 23:59 hod. Po dobu přerušení nejsou řídící orgány soutěže oprávněny schválit konání mistrovských a pohárových utkání.

FAČR - Staň se rozhodčím - nábor rozhodčích - elektronická přihláška
17. říjen 2020

 

Není pochyb, že fotbal je nejkrásnější kolektivní hrou a současně i nejmasovějším sportem naší planety. Je to hra jednoduchá, ale přitom nesmírně vzrušující, přinášející lidem kladné i záporné emoce v mimořádných dávkách. Je jedním ze sportů, který smazává hranice mezi státy i rozdíly mezi lidskými rasami. A přitom klade jen minimální nároky na výstroj a vybavení.

Jen v samých začátcích tohoto sportu se utkání odehrávala bez rozhodčích, hráči se prostě mezi sebou nějak dohodli. Velmi záhy ale zjistili, že dohoda mnohdy není možná. Proto od roku 1874, kdy The Football Association v Anglii zavedla institut rozhodčího, dnes každé utkání řídí rozhodčí, od nějž se za všech okolností očekává naprostá objektivita a řízení hry v duchu pravidel. Rozhodčí musí být připraven nejen teoreticky, ale i po fyzické stránce, vždy musí být maximálně koncentrovaný a psychicky odolný.

Funkce rozhodčího ve fotbalu je naprosto nezastupitelná

V současné době je ve FAČR celkem 3732 registrovaných rozhodčích (stav dle databáze Informačního systému FAČR k 27. 1. 2017).

PROČ být rozhodčím?

Stát se rozhodčím je unikátní způsob, jak se účastnit fotbalu a přitom jej plnohodnotně prožívat.

Bonusy pro rozhodčí

Více informací jak a proč se stát rozhodčím  zde

 

ELEKTRONICKÁ PŘIHLÁŠKA PRO NÁBOR ROZHODČÍCH

Změna bankovního účtu pro platby členských příspěvků FAČR
16. říjen 2020

 

Nové číslo bankovního účtu 1601216012/0600 Moneta Money Bank.

Původní bankovní účet u ČS bude v provozu do 31. srpna 2020, poté bude ukončen.

Fotbal tě potřebuje! Staň se rozhodčím
16. říjen 2020

 

V České republice aktuálně funguje 4020 fotbalových rozhodčích na všech úrovních, od první ligy až po poslední třídy v okresech. Ideální stav je šest až sedm tisíc. Proto se Fotbalová asociace České republiky rozhodla odstartovat kampaň Chci pískat!, jejímž cílem je oslovit sportovně založené fotbalové nadšence, kteří mají fotbal v srdci a chtějí mu pomoci v nové roli.

„Rozhodčí jsou součástí fotbalu, bez nich se fotbal neobjede, bez nich prostě nemůžeme hrát. A v současné době jich máme málo,” říká šéf fotbalové asociace Martin Malík.

Proč se stát rozhodčím?

 

Stát se rozhodčím znamená jedinečnou příležitost, jak být do fotbalu vtažený jako jeho důležitá součást a naplno jej prožívat. Může to být i velká šance pro ty fotbalisty, kteří se chystají ukončit svou hráčskou kariéru. Kdo se chce dostat jako rozhodčí na vrchol v profesionálním fotbale, nebo dokonce na mezinárodní úrovni, měl by začít kariéru rozhodčího v mladém věku (okolo 20 let). Cesta na vrchol není lehká, ale ti nejšikovnější ze všech mohou každý rok pokročit o soutěž výše a v horizontu několika let být v domácím prostředí vzorem pro další začínající sudí.

 

Jaké jsou požadavky na rozhodčí?

 

Pokud máte rádi fotbal, jste dobře fyzicky připraveni a psychicky odolní, dokážete se samostatně rozhodovat a už vám bylo 15 let, tak se můžete zúčastnit náboru na fotbalové rozhodčí. Fotbalová asociace České republiky hledá muže i ženy.

 

  • Požadavky na rozhodčího jsou uvedeny v Řádu rozhodčích a delegátů FAČR ZDE.
  • Na následujícím linku je registrační formulář: www.chcipiskat.cz
  • Veškeré informace o náborové kampani najdete zde: www.chcipiskat.cz

 

Zájemci o pozici rozhodčího se pro další informace mohou obrátit na komisi rozhodčích našeho okresu pavelpospisil1@seznam.cz, nebo  na pana Miroslava Tulingera – tulinger@fotbal.cz.

Video zde

Turnaj výběrů U11 a U12 - 1.10.2020 Brodek u Prostějova - VÝSLEDKY
15. říjen 2020
Brankářská škola v roce 2020 již ukončena!
11. říjen 2020

 

Poslední trénink brankářů v roce 2020 se uskutečnil ve čtvrtek 8.10.2020. Další trénink bude před začátkem jarní části soutěžního ročníku 2020/2021. Pozvánka bude zveřejněna na stránkách.

Webdesign Ladislav Streck, 123 DESIGN